بلاگ ایونت سنتر

وبینار

از وبینار غافل نشویم

باتوجه به سرعت اینترنت در دنیای امروز و برگزاری متعدد رویدادها، همایش ها و کارگاه ها در زمان ها و مکان های مختلف، وبینار این امکان را به گروه های مخاطب بدون در نظر گرفتن فاصله جغرافیایی بین آنها می دهد که در مکان های مختلف از راه دور می توانند در این رویدادها شرکت نمایند. در یک وبینار ممکن است ارتباط تنها بین ۲ نقطه برقرار شده و یا اطلاعات از یک نقطه (فرستنده) به چندین نقطه (گیرنده) ارسال شوند. وبینار به موسسات آموزشی سازمان ها و کسب و کارهای مختلف امکان می هد تا کلاس ها و دوره های آموزشی خود را با قابلیت تعاملی بالا در بستر اینترنت برگزار کنند و مشکلات مرتبط با زمان و مکان را به حداقل برسانند. وبینارها کاربردهای مختلفی دارند که عبارتند از: کارگاه های آموزشی، گردهمایی ها، سخنرانی ها و همایش ها می باشند که با اهداف آموزشی، فروش، بازاریابی و تجارت برگزار می گردند.

رویداد آنلاین چیست؟

به برنامه هایی که به صورت زنده و آنلاین در بستر اینترنت برگزار می شوند در اصطلاح رویداد آنلاین گفته می شود. در این برنامه ها معمولن یک یا چند سخنران به ارایه مطلب و محتوا می پردازند و مخاطبین نیز می توانند در صورت نیاز با ارایه دهندگان ارتباط و تعامل دوطرفه داشته باشند. این برنامه ها ممکن است به گستردگی یک کنفرانس و یا به کوچکی یک جلسه دورهمی برگزار شوند.

وبیناروبینار

اگر کمی به یادگیری آنلاین علاقه داشته باشید و یا از تکنولوژی آموزشی سر در بیاورید، به احتمال زیاد با واژه وبینار (Webinar) آشنایی خواهید داشت. وبینار از ترکیب دو واژه وب و سمینار تشکیل شده است (Web Based Seminar)، بنابراین  به برگزاری سمینار از طریق وب، وبینار می گویند. این تکنولوژی جدید که با توسعه اینترنت پرسرعت معرفی شده، به شما امکان می‌دهد پشت میز کارتان بنشینید و از سمینارهای اینترنتی مورد علاقه‌تان که در گوشه و کنار جهان برگزار می‌شود، بهره‌مند شوید.

 

درویدیو زیر نمونه ای از یک رویداد آنلاین (وبینار) است که در آن سخنرانی ( David Creelman) از کشور مالزی در حال ارایه محتوا برای بیش از ۳۰ کاربر آنلاین در ایران بود و به صورت همزمان توسط مترجم نیز ترجمه می شد.

امتیازات وبینار:

دسترسی به مخاطبین بیشتر

شما با برگزاری آنلاین رویدادهای خود می توانید به مخاطبین گسترده تری دسترسی داشته باشید چرا که علاقه مندان برای شرکت در آن هیچ محدودیت مکانی ندارند و تنها با دسترسی به اینترنت می توانند از تمامی نقاط داخل و خارج از کشور در رویداد شما شرکت کنند.

 هزینه های کمتر و اجرای آسان تر

برگزاری رویدادها به صورت آنلاین در مقایسه با برنامه های حضوری با هزینه بسیار کمتری امکان پذیر است چرا که نیازی به اجاره محل برگزاری، تهیه تجهیزات (دکوراسیون، تبلیغات محیطی، تجهیزات صوت و تصویر و…) و ملزومات پذیرایی ندارید. همچنین برنامه ریزی و اجرای این رویدادها نیز بسیار ساده تر است و در کمتر از یک روز می توانید از صفر تا صد یک رویداد آنلاین را برنامه ریزی و اجرا کنید.

اساتید برجسته تر

از آنجایی که سخنرانان رویدادهای آنلاین نیازی به حضور در محل برگزاری رویداد ندارند، می توانید از اساتید برجسته داخل و حتی خارج از کشور بدون نیاز به هماهنگی حضور و اقامت و تردد، بهره ببرید. با این روش در وقت اساتید نیز بسیار صرفه جویی شده و حتی موجب کاهش هزینه حضور ایشان در رویداد شما می گردد.

شما هم می توانید

برگزاری رویدادهای آنلاین ابزار قدرتمندی در زمینه برندینگ و دیجیتال مارکتینگ می باشند و خوشبختانه با بهبود شرایط اینترنت و حضور سرویس دهندگان داخلی مانند اسکای روم، برگزاری این رویدادها بسیار آسان تر شده است. شما با برگزاری رویدادهای آنلاین می توانید محصولات، تجارب و تخصص خود را به مخاطبین عرضه نمایید. شما می توانید متناسب با موضوع فعالیت خود:

– انواع دوره ها و کارگاه های آموزشی را در موضوعات متنوع به صورت آنلاین برگزار نمایید تا مخاطبین و علاقه مندان بدون محدودیت مکانی از منزل و محل کار خود در آن ها شرکت کنند.

– با ارایه مشاوره های آنلاین به افراد در سرتاسر کشور، میزان تخصص و دانش خود را نشان داده و اعتماد ایشان را جهت خرید محصولات و خدمات تان جلب نمایید.

– از اساتید و متخصصین مجرب خارج از کشور دعوت کنید تا بدون نیاز به حضور در ایران و به صورت زنده و آنلاین در کنفرانس ها و سمینارهای حضوری و آنلاین شما سخنرانی نموده و به ارایه محتوا بپردازند.

– کارگاه های آموزشی، کنفرانس ها، سمینارها و برنامه های حضوری خود را به صورت زنده و آنلاین در اینترنت پخش نمایید تا علاقه مندانی که امکان حضور در این رویدادها را ندارند به صورت مجازی در آن ها شرکت کنند.

– با اجرای برنامه های گفتمان، دورهمی، پرسمان و میزگردهای آنلاین به گفتگو و تبادل نظر با افراد فعال در حوزه های مورد نظر خود بپردازید.

– دوره های آموزشی درون سازمانی پرسنل خود را به شکل متمرکز و آنلاین در سرتاسر کشور برگزار نمایید تا نیازی به تردد اساتید و مدیران خود به سایر استان ها نداشته باشید.

– جلسات کاری و تجاری خود را با نمایندگی ها و شعب خود در داخل و خارج از کشور به صورت آنلاین و زنده برگزار کنید تا در هزینه های تردد و زمان صرفه جویی گردد.

و بسیاری کاربردهای دیگر که با کمی خلاقیت می توانید متناسب با موضوع فعالیت خود از این فن آوری بهره ببرید.

 

 

هزینه برگزاری رویدادهای آنلاین چقدر است؟

هزینه برگزاری رویدادهای آنلاین متناسب با امکانات و ظرفیت رویدادها متغییر است اما در مقایسه با هزینه های برگزاری رویدادهای حضوری (اجاره مکان برگزاری، تامین تجهیزات، پذیرایی و…) بسیار ناچیز می باشد. تقریبا می توان گفت تنها هزینه برگزاری رویداد آنلاین، نرم افزار یا اپلیکیشنی است که می خواهید رویداد خود را در آن برگزار کنید. ظرفیت و مدت رویداد در هزینه برگزاری آن نقش مهمی دارد و افزایش این ۲ مورد موجب  افزایش هزینه ها می گردد. به عنوان مثال هزینه برگزاری یک وبینار ۵۰ نفره برای مدت ۴ ساعت در بستر اسکای روم حدود ۸۰٫۰۰۰ تومان و هزینه برگزاری یک کلاس آموزشی آنلاین ۲۰ نفره برای مدت ۴ ساعت ۳۵٫۰۰۰ تومان است.

چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

برای برگزاری رویداد آنلاین به یک لپ تاپ و اینترنت مناسب نیاز دارید و در نهایت برای بالا بردن کیفیت ارتباط تصویری می توانید از وبکم جانبی استفاده کنید. دقت داشته باشید سخنران و ارایه دهنده محتوا می بایست سرعت آپلود مناسبی داشته باشند. سرعت آپلود مورد نیاز متناسب با ابزارهایی که برای ارایه محتوا مورد استفاده قرار می دهید بین ۱۵۰ تا ۶۰۰ کیلوبیت بر ثانیه متغییر است.

میزبان شما ضامن موفقیت رویداد است

رویدادهای آنلاین توسط نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلفی برگزار می شوند. این سرویس دهنده ها، سرورهایی را برای میزبانی رویدادهای شما فراهم نموده اند تا ارتباط زنده میان سخنران و شرکت کنندگان از طریق این سرورها برقرار شود. موفقیت رویداد شما به عوامل مهمی از قبیل آموزش و پشتیبانی، کیفیت و پایداری ارتباطات، سادگی و کاربر پسند بودن محیط برگزاری رویداد، ابزارها و امکانات فراهم شده جهت ارایه محتوا و مدیریت شرکت کنندگان و در یک کلام تجربه شیرین برای مخاطبین شما وابسته است. از این رو می ایست با دقت فراوان به بررسی امکانات و خدمات هریک از سرویس دهنده ها بپردازید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.
همکاری ایونت سنتر و اسکای روم

ما با بررسی معیارهای مهم در برگزاری موفقیت آمیز رویدادهای آنلاین و مقایسه سرویس دهندگان مختلف، شرکت اسکای روم را برای میزبانی رویدادهای آنلاین به شما پیشنهاد می کنیم. برخی از دلایل این انتخاب شامل موارد زیر می باشند:

سرورهای اسکای روم در داخل کشور راه اندازی شده اند و کیفیت و پایداری ارتباطات بسیار مطلوب است.

شرکت کنندگان شما نیاز به دانلود و نصب هیچ افزونه ای برای شرکت در رویداد ندارند زیرا اسکای روم کاملن تحت وب بوده و براحتی بر روی مرورگر کاربران اجرا می شود.

محیط اسکای روم کاملن فارسی است و از محتوای فارسی نیز به خوبی پشتیبانی می نماید.

طراحی محیط برنامه بسیار ساده و کاربر پسند است و کاربران شما براحتی می توانند از محتوای ارایه شده در آن لذت ببرند.

خدمات پشتیبانی اسکای روم بی نظیر است. کارشناسان این مجموعه همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۲ آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و تجارب ارزشمندی در برگزاری رویدادهای آنلاین دارند.

تعرفه های مناسب، تنوع سرویس ها و سیاست های فروش موجب حفظ حقوق مشتریان اسکای روم گردیده است.

ابزارها و امکانات کاملی جهت ارایه محتوا و مدیریت رویدادها در محیط برنامه و پنل مدیریت آن فراهم شده است.

یک محصول ایرانی که با تلاش متخصصین هموطن ما تولید شده و به لحاظ کیفیت نیز با محصولات خارجی برابری می کند شایسته حمایت است.

 

هدیه اسکای روم به کاربران ایونت سنتر
اسکای روم نیز در حمایت از برگزاری رویدادهای آنلاین و رونق این ابزار قدرتمند در داخل کشور، هدیه ویژه ای را برای کاربران ایونت سنتر فراهم نموده است. این هدیه به پاس اعتماد و حمایت شما در نظر گرفته شده است. برای دریافت هدیه خود بر روی لینک زیر کلیک نموده تا از تخفیف ۵۰ درصدی مخصوص کاربران ایونت سنتر برخوردار شوید .
هم اکنون وبینار خود را ایجاد کنید

علاوه بر روش بالا می توانید با ورود به سایت اسکای روم پس از انتخاب خرید سرویس  کد تخفیف ۵۰ درصدی EC50 را وارد کرده و سرویس مورد نظر خود را خریداری کنید.